Пшениця озима посівна – насіння популярних сортів
Насіння пшениці озимої користується попитом у товаровиробників, адже вирощування цієї культури можливе у різних кліматичних зонах, а її врожайність до 25% вища, ніж у ярових форм. Якщо дотримуватись технології і забезпечити належне зберігання зерна, можна отримати досить високий економічний ефект.
Класифікація пшениці посівної
В Україні пшениця займає провідне місце серед сільськогосподарських культур. Зерно багате на білок, амінокислоти, харчові волокна. В ньому міститься цілий комплекс вітамінів А, С, Е, Л, В1, В2, В3, В5, В6, В9, а також залізо, мідь, цинк, калій, кальцій, магній, марганець, фосфор, натрій.
Завдяки багатому біологічному складу озима пшениця використовується в харчовій промисловості, при виробництві спирту, в фармацевтиці і косметології. Крім того, вона входить в раціон тварин та домашньої птиці, тому незамінна при виготовленні поживних кормів та сумішей.
В Україні визначено шість класів пшениці посівної, які відрізняються своїм призначенням:
- Класи 1, 2, 3 йдуть на зерно для продовольчої групи А.
- Класи 4, 5 використовуються для приготування макаронних виробів і непродовольчих товарів групи Б.
- Клас 6 – фуражне зерно для тваринництва.
Крім того, існують тверді та м’які сорти пшениці. Перші здобули популярність завдяки більшій стійкості до умов вирощування і виробництві корисної макаронної продукції. Пшениця озима м’яка – головний компонент хлібобулочних і кондитерських виробів. Навіть в тих продуктах, що заявлені як твердозернові, її вміст може досягати 50%.
Кращі сорти озимої пшениці
При виборі насіння пшениці озимої товаровиробники звертають увагу на такі параметри, як морозостійкість, врожайність, здатність рости в умовах посухи або перезволоження, протистояти типовим захворюванням і шкідникам.
Ринок сьогодні пропонує величезний асортимент сортів та гібридів посівної пшениці, і обрати серед них буває досить складно. В такому разі найкраще звертатись до установ, які професійно займаються вирощуванням, покращенням властивостей культури і розмноженням насіннєвого матеріалу відбірної якості. Одним з таких підприємств є Черкаська ДСГДС ННЦ «Інститут землеробства» НААН. Станція пропонує насіння найперспективніших сортів:
- пшениця озима Почаївка;
- Ладижинка;
- Чигиринка;
- Золотокоса;
- Чорнява;
- Каланча;
- Дарунок Поділля;
- Даринка Київська та ін.
Усі сорти пройшли апробацію на різних агрофонах, мають хороші адаптивні властивості і високу продуктивність. Фахівці підприємства допоможуть обрати найкращий сорт для вашого регіону, а також запропонують оптимальну технологію вирощування, яка забезпечить стабільність врожаїв і гарантовану прибутковість вашому господарству.